Başkanın Mesajı

İnegöl Mobilya İhracatçıları Derneği 2014 yılında İnegöllü mobilya İhracatçılarına kurumsal bir birlik kazandırmak amacı ile kuruldu. Amacımız üyelerimizin birlik ve beraberliğine hizmet etmek, doğru ve hızlı bilgi akışı sağlamak ve hem şehrimizin hem de ülkemizin ihracatının artmasına ve cari açığının azalmasına katkıda bulunmaktır.

Bu hedeflerle çıktığımız yolculuğumuz her gün yeni adımlarla bizi yeni ufuklara ulaştırıyor. Yıllar önce amatör bir ruh ve büyük bir heyecanla başlayan serüvenimiz tüm yöneticilerimizin, üyelerimizin ve sektörümüzün tüm paydaşlarının değerli emek ve katkıları ile İMİDER’i bugününe ulaştırdı.

Bugün sadece yönetim kadromuzu değil, logomuzdan, web sayfamıza, sosyal medya hesaplarımızdan dergimize kadar her şeyi yenileyerek daha dinamik, daha güncel ve daha kapsamlı hale getiriyoruz.

Tüm bu yeni yapılanmanın nihai ve en önemli amacı düzenlenecek eğitim faaliyetleriyle, seminer, panel ve etkinliklerle, istihdam çalışmalarıyla, fuar ve yüz yüze ticari görüşmelerle(B2B),  güncel veri paylaşımı ve pazar araştırmaları ile parçası olduğumuz mobilya sektörüne fayda sağlamak ve böylece ihracat rakamlarını bugünkü rakamların üzerine çıkarmaktır.

2014 yılından bu yana her adımımızda yanımızda olan tüm üyelerimize duyduğumuz minneti dile getirirken artık sorumluluğumuzun ve yükümüzün daha fazla olduğunu ve bu yüzden desteğinize her zamankinden daha fazla ihtiyaç duyduğumuzu da samimiyetle hatırlatmak isterim. İMİDER yalnızca yönetenlerin değil mobilya ihracatı ile uğraşan herkesin derneğidir. Yönetimler gelip geçecek ancak siz değerli üyelerimiz emeğinizi ve ilginizi esirgemediğiniz sürece derneğimiz varlığını sürdürecektir.

Kendim ve yönetim kurulu üyesi arkadaşlarım adına belirtmek isterim ki derneğimize kayıtlı olsun olmasın şehrimizde mobilya ihracatı ile uğraşan herkes bizim üyemizdir. İMİDER’in bir parçası olmak ve katkıda bulunmak isteyen tüm meslektaşımıza  kapımız sonuna kadar açıktır.   

Saygılarımla…

 

 
 

                            Başkan

                     Eyüp Selçuk BOZOKLU